(044) 39-00-888
(044) 39-00-888
info@sk-mir.com
 
Попередня Всі статті Наступна

Нові правила дорожнього руху можуть вступити в силу вже в березні

Департамент ДАІ України виступив з ініціативою внести ряд змін в діючі правила дорожнього руху. Істотним є те, що в новій редакції правил дорожнього руху пропонується вилучити таке поняття як «дорога для автомобілів», заборонити говорити за кермом по мобільному телефону без пристрою "вільні руки», а також керувати транспортним засобом стомленим, які захворіли або під дією ліків.

Керівник прес-служби ДАІ України Ніна Хмелевська повідомила, що Кабінет Міністрів може затвердити пропоновані зміни вже в березні 2010 року. Крім внесення змін безпосередньо в правил дорожнього руху, також пропонується внести ряд змін і до Кримінального кодексу, і зокрема, істотно збільшити відповідальність за управління автомобілем в нетверезому стані. Для затвердження цих змін необхідно розгляд законопроекту Верховною Радою, але коли саме відбудуться слухання поки невідомо.

Як каже директор Департаменту зі зв'язків з громадськістю МВС Інна Кисіль, ці зміни узгоджуються з юристами і міністерствами: «Передбачається, що покаранням за ДТП з тяжкими наслідками (якщо є загиблі) буде 15 років позбавлення волі (зараз до 10 років)».

Внизу представлена таблиця-схема проекту змін до правил дорожнього руху, із зазначенням нових знаків, які, ймовірно, можуть з'явитися на українських дорогах незабаром.Розширюється заборонений перелік. Водіям буде заборонено сідати за кермо не тільки в стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння, але й у випадку хвороби, втоми або під дією ліків (наприклад, багато препаратів від алергії, заспокійливі, знеболюючі, антивірусні і навіть краплі для очей) - все це знижує рівень реакції на дорожню обстановку. Інспектор ДАІ може вимагати від водія пройти медичний огляд. Простіше кажучи, якщо у вас температура, застуда, алергія і при цьому ви приймаєте медпрепарати, то за кермо краще не сідати. Інакше це можуть прирівняти до пияцтва за кермом - штраф 2550-3400 грн.

Проект змін правил дорожнього руху передбачає відмову від поняття «дорога для автомобілів» (дорога з хорошим покриттям, позначена спецзнаки, на якій дозволено їхати до 110 км / год, у той час як на звичайних дорогах 90 км / год, на магістралях - 130 км / год ), а значить, водії можуть отримати штраф, якщо їдуть швидше 110 км / ч. Нагадаємо: перевищення швидкості до 20 км / год проти дозволеної хоча і є порушенням, але за Адмінкодексом непокараність.

Зміни правил дорожнього руху містять і ще кілька заборон, які були й раніше, але були не «в законі». Перш за все, це стосується розмов по мобільному: під час їзди тримати телефон в руках не можна - можна спілкуватися тільки за допомогою спеціальної гарнітури. Всьому маршрутному транспорту заборонили зупинятися поза відведених для цього місць, а один водій автобуса не має права перевозити пасажирів на відстань понад 500 км - йому обов'язково потрібен напарник. Мопеди та скутери з обсягом двигуна до 50 куб. см прирівняють до ТЗ, і на них треба отримати права категорії А1.

Окремо в новому проекті є зміни і за дорожніми знаками. Новинкою будуть нові покажчики туристичної інфраструктури. На гірських дорогах з'явиться знак «обов'язково встановити на колеса ланцюга». Знак «СТОП» пропонують тепер писати латиницею STOP, щоб було зрозуміло іноземцям. А перед «лежачими поліцейськими» з'явиться попереджає розмітка.

Планується посилення дію покажчика «зупинка заборонена» - він став обов'язковим для всіх, в той час як раніше не поширювався на таксі для висадки-посадки пасажирів. А ось для пішоходів погана новина: якщо старі правил дорожнього руху дозволяли паркування авто на тротуарах за умови наявності 2 м для проходу, то тепер це положення скасоване - це означає, що тротуари будуть окуповані машинами. Зате полегшиться життя велосипедистів: для них хочуть ввести світлофори, а велодоріжки робити з асфальту червоного кольору, як це прийнято в Європі.

ДАІ також збирається обмежити використання машин, перш за все дорогих, які ввозяться в Україну нібито тимчасово. На такій машині зможе їздити тільки її господар, доручення на право керування буде недійсною. Це зруйнує схему прихованої продажу такого авто, коли угода купівлі-продажу замінялася довіреністю, щоб не платити податки.

Проект зараз на стадії громадського розгляду. Свідомі і небайдужі автомобілісти можуть взяти участь в його обговоренні.

Ознайомитись з проектом можна на сайті ДАІ

ДАІ запевняє, що всі пропозиції та коментарі автомобілістів будуть прийняті до розгляду.

Найкраще, якщо ініціатива буде виходити від громадських організацій автомобілістів та пропозиції будуть підготовлені колективно і обгрунтовано.


Попередня Всі статті Наступна
Ім'я

Телефон

Зручний час

    Замовити
04114, м.Київ, вул. Автозаводська, 54/19, 5-й поверх
Тел./ Факс: (044) 39-00-888
E-mail: info@sk-mir.com
Страхування здійснюється на підставі ліцензії АВ 528890 від 21.05.2010
© 2014, СТРАХОВА КОМПАНІЯ «МИР»