(044) 39-00-888
(044) 39-00-888
info@sk-mir.com
 
Попередня Всі статті Наступна

Шахрайство на дорогах

1. Стандартна підстава. Водія змушують перестроїтися у правий ряд, щоб пропустити поспішаючу іномарку. Далі результат зрозумілий - ви перестроюваєтесь, і ззаду в автомобіль в'їжджає ще одна іномарка. Відразу ж знаходяться свідки, водієві пропонують вирішити все відразу, не викликаючи ДПС, і так далі. Після того як дані випадки отримали масову розголосу, шахраї, начебто, зникли. Але насправді це не так. Якщо раніше водієві пропонували все вирішити на місці, то тепер «заробіток» здійснюється за рахунок самого факту ДТП, що реєструють в ДАІ, і шахраї отримують постійні компенсації завдяки «своїм людям» у страхових компаніях. Так і кочують шахраї з однієї страхової компанії в іншу. Але ж при цьому страждає водій іншого автомобіля. Як бути? Головна порада - це страхування власного авто.

Ясна річ, цей вид захисту доступний далеко не всім. Тому рекомендуємо таку поведінку на дорозі: по можливості тримайтеся правого ряду (цього, до речі, вимагають і правила дорожнього руху - при вільній правій смузі рухатися в правому ряду), якщо бачите наближення ззаду автомобіля - не поспішайте моментально перестоюватися. Як правило, при наближенні ззаду автомобіля на великій швидкості, водій реагує негайно і перестроюється (особливо, коли вам блимають фарами дальнього світла). Оцініть обстановку. Шахраї, вибираючи спосіб ДТП, тепер вже провокують ДТП за рахунок «мертвих зон» автомобіля - в дзеркало заднього виду нікого не видно, а потім виявляється, що ви просто не помітили і пом'яли іномарці ліве переднє крило.

2. У вас на машині є ковпаки? Шахраї діють просто. З вашої машини знімається ковпак (як правило, із заднього лівого колеса). На задньому крилі ганчіркою при несильному притиску протирається ділянку з цієї ж сторони. Ви починаєте рух, і через півкілометра вас наздоганяє автомобіль, водій якого у вікно показує вам ковпак від вашої машини. Зупинившись, вам повідомляють про те, що ви ось, мовляв, під час руху при перестроюванні пом'яли автомобіль. Навіть ковпак відлетів. Коли ви говорите про те, що не помітили нічого подібного, і в такому випадку згодні викликати співробітників ДАІ, вам говорять про те, що ви втекли з місця ДТП і вас наздогнали (тому є підтвердження - 3-4 свідка в машині «потерпілого») . А що таке «зник»? Це аж до позбавлення прав! Вам це треба? Звичайно ж, ні, тим більше шахраї - це вмілі психологи. Ви й оглянутися не встигнете, як вас переконають в тому, що ви винні, і ви будете готові оплатити весь ремонт, причому відразу.

Як же бути в такій ситуації? Викликайте ДПС! Шахраї «зникнуть» так само швидко, як і з'явилися, а навіть якщо вони й погодяться на виклик співробітників ГАІ, стверджуйте, що не знаєте, як відбулося ДТП, і не вважаєте себе винним хоча б тому, що інший автомобіль також поїхав з місця ДТП. Запропонуйте інспектору під'їхати до передбачуваного місця зіткнення (наприклад, крило до крила) і порівняйте висоту і відстані пошкодженої частини автомобіля шахраїв і протерту вашу (до речі, це можна зробити відразу, ще до приїзду ДПС), після чого зробіть фото на мобільний телефон (як правило , фотоапарат з собою не в кожного). Зробіть два десятки фотографій з різного ракурсу. Ці фотографії допоможуть вам для встановлення факту шахрайства. Ніяких виплат після цього не буде. «Потерпілі» навіть до страхової компанії не доїдуть.

В описаному вигляді шахрайства став переважати і ще один. Та ж сама схема, але вам пред'являти не акуратну вм'ятину, а невелику подряпину, зроблену завчасно. За подряпину з вас вимагають всього 100-200 гривень. Вам пояснюють, що набагато вигідніше вам заплатити цю суму. І аргументи цілком обгрунтовані: при виклику ДПС це займе до 3 годин вашого часу, а що потім? Потім страхова компанія підвищить для вас ставку ОСАГО на 50%. Вам це потрібно? Звичайно ж, ні. Простіше заплатити цю нещасну сотню і роз'їхатися, тим більше що на вашому авто пошкодження немає. Якщо ви відчуваєте підставу, заперечуйте факт ДТП і дзвоніть в ГАІ (можете зробити вигляд, що телефонуйте). Шахраї негайно зникнуть! За підрахунками, один такий автомобіль може «заробити» близько 4 тисяч на день.

3. Ви збили людину. Як це може статися? Ви рухаєтеся зі швидкістю 40-50 км / год, і раптом людина, що стоїть на узбіччі, потрапляє на ваше лобове скло і падає на землю. Страшно? Звичайно. Але ж людина стояла! На жаль, коли відбувається попадання на лобове скло, водій повністю губиться, і потім вже ніколи не згадає деталей, тому далі відбувається приблизно таке. Потерпілий повідомляє про те, що ви його збили, у нього перелом руки і ноги, а може ще і ребер ... Вам пропонується сплатити 1-4 тисячі відразу і не мати потім проблем. Що ж робити? По-перше, якщо ви дійсно збили людину, вам доведеться за це відповідати. Людина жива, може, є переломи, а може, й ні - але вам нема чого боятися. Ловіть машину, надсилайте потерпілого до найближчої лікарні, а самі викликайте ДПС (якщо ви заберете автомобіль з місця події, довести що-небудь буде проблематично). ОСАГО припускає цілком пристойну виплату потерпілому, ви ж заплатите штраф (якщо буде доведена ваша вина). Шахраї, як правило, відмовляються куди-небудь їхати. У будь-якому випадку, необхідно взяти розписку з потерпілого про те, що він не має до вас претензій (можна залучити і свідків, серед яких обов'язково будуть і підставні).

4. Ви збили дитину. Це набагато гірша ситуація, ніж описане вище. Це відбувається так. Ви здаєте назад, потім рушаєте і починаєте рух вперед, і чуєте крики і стукіт по кришці багажника. Знаєте, що ви зробили? Здаючи назад, збили дитину. Ніяких пошкоджень у авто, ніяких подряпин у дитини, але маса свідків говорить в один голос: ви збили дитину. Що ви порушили? Ви почали рух і не переконалися в цілковитій безпеці, ви збили людину, а це ще більш серйозне порушення. У такому випадку «батьки» вимагають також від 1 до 3 тисяч гривень. Збили дитину, а в нього тепер травма чого-небудь, плюс переляк і ще що-небудь. Якщо в такому випадку справа доходить до суду, крім страховки ОСАГО (якщо були пошкодження органів людини) батьки можуть вимагати компенсації моральної шкоди - дитина злякалася, боїться машин, боїться виходити на вулицю та ін. Суд буде на боці потерпілого, тим більше, що за нашим законом, навіть якщо водій не винен, він зобов'язаний компенсувати потерпілому буквально все, що можна. Про все це вам повідомляють юридично грамотні «батьки». Це підстава. Вимагайте виклику співробітників ДПС і відправлення дитини до лікарні. Подібне спрацьовує і діє на шахраїв досить сильно.

Шановні водії! Описані підстави - це основні виверти шахраїв. Насправді їх набагато більше, і кожного дня з'являються нові й нові. Ніколи не втрачайте самовладання. У будь-якому випадку зачекайте хвилину, і просто, сидячи в машині, заспокойтеся, проаналізуйте ситуацію, не піддавайтеся на моментальні провокації і психологічний тиск. Робіть фотографії з особами всіх учасників подій, телефонуйте друзям і знайомим, щоб під'їхали і стали свідками всього, що сталося! Хай щастить на дорогах! Не потрапляйте на виверти шахраїв! Захищайте себе завжди і скрізь!


Попередня Всі статті Наступна
Ім'я

Телефон

Зручний час

    Замовити
04114, м.Київ, вул. Автозаводська, 54/19, 5-й поверх
Тел./ Факс: (044) 39-00-888
E-mail: info@sk-mir.com
Страхування здійснюється на підставі ліцензії АВ 528890 від 21.05.2010
© 2014, СТРАХОВА КОМПАНІЯ «МИР»